Український модернізм: Варіативність світоглядних концепцій. Монографія

9789669725530

Новий товар

Огнєва Т.К. Український модернізм: Варіативність світоглядних концепцій. Монографія. Київ: Вадекс, 2019. – 424 с. ISBN 978-966-9725-53-0

Детальніше

Наразі товар відсутній

276,00 ₴ з податком

Характеристики

Обкладинка Тверда
Мова видання Українська
Рік видання 2019
Кількість сторінок 424

Інформація

В монографії висвітлено розмаїття мистецьких та літературних новацій в Україні 20–30 років, що можна вважати добою українського модернізму. Варіативність трактування європейських модерністських напрямків українськими літераторами та митцями подається на матеріалах журналів та альманахів, що виходили друком у першій половині ХХ століття. Автор пропонує докладніше ознайомитися з рисами творчості таких відомих українських літераторів як М. Семенко, В. Поліщук. А. Чужий. К. Буревій, літературними журналами «Нова генерація», «Авангард», «Літературний Ярмарок», а також із творчим доробком митців О. Екстер О. Богомазова, В. Пальмова, В. Єрмілова, М. Бойчука. Увазі читача пропонується огляд новаторських тенденцій в українському театрі, сценографії та кінематографі у 20–30 х роках ХХ століття. Автор розмірковує про схожість тоталітарних естетичних програм у нацистській Німеччині та Радянському союзі і соцреалізм як складову тоталітарної культури. Прагненням віддати шану українській інтелігенції, що її винищувала радянська система, є відомості про перші роки репресій в Україні та спогади Соловецьких в’язнів. В додатках автор подає уривки зі статей, приклади візуальної поезії та прози українських поетів та пародійне віршування.

Завантаження

Основна частина

Основну частину (стор. 1-263) надано для освітнього та навчального користування авторкою Огнєвою Тетяною Костянтинівною.

Завантаження (1.48M)